Yönetim Kurulu

     

Yönetim Kurulu Üyeleri

Görevleri

Ömer İsmet UZUNYOL

YÖNETİM KURULU BAŞKANI

Mustafa Feridun UZUNYOL

YÖNETİM KURULU BAŞKAN VEKİLİ

Ahmet Ferit UZUNYOL

YÖNETİM KURULU ÜYESİ

Ali Cem KOCABALI

BAĞIMSIZ YÖNETİM KURULU ÜYESİ

Cemile Ebru EKEN

BAĞIMSIZ YÖNETİM KURULU ÜYESİ

 

  

Ömer İsmet UZUNYOL

Yönetim Kurulu Başkanı

 

1923 İstanbul doğumlu Sayın Ömer İsmet Uzunyol, lise öğrenimini İstanbul’da tamamladıktan sonra ; Eminönü Vergi Dairesi’nde Şef olarak çalışmıştır. Ardından Zonguldak Karadon Kömür İşletmeleri ve Fethiye Bradway Liman İşletmeleri’nde Muhasebe Müdürü olarak görev alan Uzunyol, 1954 yılında Marshall Boya’da Muhasebe ve Satış Pazarlama Müdürü olarak çalışmaya başlamıştır..

Marshall Boya ortaklarının hisse satışı yapmaya karar vermesine müteakip çok ortaklı yönetim modelini hayata geçiren Ömer İsmet Uzunyol , Marshall Boya’nın ikinci büyük ortağı olarak, Genel Müdürlük ve Yönetim Kurulu Başkanlığı görevlerini yürütmüştür.

1971 yılında Eminiş Ambalaj Kimya Sanayi şirketini kurmuş, Eminiş Ambalaj’ın yanısıra Uzunyol Ambalaj , Uzunyol Turizm , Uzbaş gibi bir çok şirketin yönetim kurulu başkanlığını yapmıştır. Marshall Genel Müdürü Feridun UZUNYOL ile birlikte ,1998 yılında Marshall’ın hisselerinin Akzo Nobel’e satış sürecini başlatmış ve  2010 yılında hisse devrini tamamlamıştır.

Ticari faaliyetleri yanında 1999 İzmit depremi sonrasında Hereke Sümerbank konutları'nın restorasyonu sorumluluğunu üstlenerek , deprem nedeniyle eğitim sürecini iki yıl askıya alan Kocaeli Üniversitesi’nin eğitim sürecine Hereke Ömer İsmet UZUNYOL kampüsünde devam etmesini sağlamıştır.  Necla UZUNYOL ile evli olan  Sayın Ömer İsmet UZUNYOL , iki çocuk babasıdır.


 

Mustafa Feridun UZUNYOL

Yönetim Kurulu Başkan Vekili

 

1957 yılında İstanbul doğumlu Sayın Mustafa Feridun Uzunyol lise eğitimini Avusturya Lisesi, lisans eğitimini Avusturya-Linz Johannes Kepler Üniversitesi İşletme Bölümünde tamamlamıştır. 1982-1984 yılları arasında Newyork Wagner College’da finansman yönetimi mastırı yapmıştır.

1983-1985 yılları arasında Londra Case Makina Pazarlama Şirketinde İrlanda, İskoçya, İngiltere bölgeleri satış ve pazarlamadan sorumlu genel müdür yardımcısı olarak çalışmıştır.

1986 yılında Marshall Oto Tamir Boyaları’nda Pazarlama Müdürlüğü; 1989 Marshall Boya Fabrika Müdürlüğü , 1991 Hoechst Oto Boyaları Genel Müdürü , 1994 Marshall Boya Genel Müdürü , 1998-2005 yılları arası Dupont Türkiye Genel Müdürü ve aynı zamanda Akzo Nobel Türkiye Genel Müdürü rollerinde görev almıştır.

Kocaeli Üniversitesi’nde Boya Teknolojisi Meslek Yüksek Okulu’nun açılmasında aktif rol oynamıştır, kendisine 2008 yılında Üniversite ve Kocaeli iline katkılarından dolayı Kocaeli Üniversitesi tarafından Fahri Doktora ünvanı verilmiştir.

Halen Marshall Boya ve Vernik San. A.Ş.’de Yönetim Kurulu Başkanlığı, Eminiş Ambalaj San.ve Tic.A.Ş.’de Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği ve Genel Müdürlük , Neo Yapı Arazi Geliştirme A.Ş.’de Yönetim Kurulu Üyeliği rollerini sürdürmekte olan Sayın M.Feridun Uzunyol Kocaeli Üniversitesi’nde de İşletme, Gelişim ve İnovasyon derslerinden sorumlu Öğretim Üyesi olarak çalışmaktadır.

TUSİAD , KİPLAS (Yönetim Kurulu Üyesi), BOSAD (Başkan Yardımcısı) , KOÜ (Mütevelli Heyeti Üyeliği) , IMSAD, YASED, IZODER, Yeşilyurt Deniz Kulübü, Enka Spor Kulübü, İstanbul Golf Kulübü üyelikleri bulunmaktadır.

Evli ve 2 çocuk sahibi olan Sn.Uzunyol, çok iyi derecede İngilizce ve Almanca bilmektedir.

 


 

Ahmet Ferit UZUNYOL

Yönetim Kurulu Üyesi

 

1989 doğumlu Sayın Ahmet Ferit Uzunyol, orta ve lise eğitimini Saint Benoit Lisesi’nde, üniversite eğitimini University of Miami’de Uluslararası Finans ve Pazarlama bölümünde tamamlamıştır.

Marshall Boya A.Ş. ve Akzo Nobel’de pazarlama departmanlarında staj, NY Natives LLC’de pazarlama&sosyal medya departmanında stajın ardından Eminiş A.Ş.’de satış ve satınalma departmanlarında görev almıştır. Kocaeli Üniversitesi Hereke Ömer İsmet Uzunyol MYO’da pazarlama dersi vermektedir.  

 


 

Ali Cem KOCABALI

Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi

 

1963 İstanbul doğumlu Sayın Ali Cem KOCABALI, lise eğitimini Kabataş Erkek lisesi, lisans eğitimini Marmara Üniversitesi İktisat bölümünü tamamlayarak bitirmiştir. Uzun yıllar özel banka ve ticari işletmelerde (kredi tahsis, finans) çalışmış ve yönetici olarak görev yapmıştır.

 


 

Cemile Ebru EKEN

Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi

 

1971 İstanbul doğumlu Sayın Cemile Ebru Eken, Mali Müşavir olup halen Konkordato Komiserliği yapmaktadır. 1995 yılı İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Ekonomi Bölümü mezunudur.